Import událostí do Google Kalendáře

Pavel Tipy & triky, Google

Soubory typu iCalendar do Google Kalendáře není složité importovat. Jde to jednoduše, rychle a bez použitích cizích nástrojů, jen je tato možnost trochu nelogicky ukrytá.

Import událostí do Google Kalendáře

Dnes při přihlášení na událost a zaplacení jsem měl možnost stáhnout si soubor typu vcs. Pak ale nastal problém, nikde není možnost importu do Google Kalendáře.

iCalendar a vCalendar

Původní formát souborů s událostmi byl vCalendar s příponou vcs. Novým formátem je iCalendar, který je na původním založen. Pokud tedy dostanete soubor ve vcs formátu, někdy stačí změnit příponu na ics a vše funguje.

Nový formát ics ale nabízí samozřejmě více možností, takže přejmenování zpět určitě nepůjde. Pro import je to ale jedno, Google Kalendář zvládá obojí.

Kde najdu import

V levém sloupci máte Moje kalendáře a poté také Jiné kalendáře. Pokud kliknete právě na šipku u jiných kalendářů, je v kontextovém menu položka Importovat kalendáře.

Kontextové menu - Google Kalendář

Následuje jednoduché okno, pro vybrání soubor ics nebo vcs. Bohužel, můžete vybrat pouze jeden soubor, ten ale může obsahovat více událostí. Vyberete kalendář, do kterého události chcete vložit a je to. Událost je úspěšně v kalendáři.

Import souboru s akcí


Dnes to byl pouze kratší návod, přesto snad někomu usnadní práci při opisování.

Přidat komentář

Právě odpovídáte na existující komentář. Zrušit

Komentáře

Novinky z blogu

Sjednocení času ve Windows a Linuxu při dual bootu

Každý, kdo používá dual boot mezi Windows a Linuxem, zaznamenal špatný čas při nabootování do Windows. Přitom není moc těžké problém vyřešit ani v jednom...

Další články