Omezení rychlého přístupu ve Windows 10

Pavel Tipy & triky, Windows

Ve Windows 8 byly Oblíbené položky, které ve Windows 10 jsou nahrazeny za Rychlý přístup. Jeho chování ale může být pěkně otravné. Proto jsem přinesl návod, jak chování vrátit do podoby Windows 8.

Omezení rychlého přístupu ve Windows 10

Ve Windows 8.1 jsem si do Oblíbených položek přidal složky, které používám častěji. To samé jsem poté udělal i s Rychlým přístupem ve Windows 10, zde mi ale začaly naskakovat jiné složky samy od sebe.

Rychlý přístup může být vhodný, pokud používáte počítač jako běžný uživatel a procházíte své 3 složky. Všechny se postupně objeví v Rychlém přístupu, "Wow, Windows je tak chytrý a ví co chci". Jenže pokud každý den děláte na jiném projektu a máte stovky složek, jeden den v Rychlém přístupu je, ale další ji zase nahradí jiná apod. I když můžete připnout své složky, další naskakují stále pod ně. Naštěstí tuto možnost jde vypnout, a kupodivu to ani není složité.

Oblíbené položky vs. Rychlý přístup

Zakázání automatického přidávání

Stačí otevřít libovolnou složku, nahoře vybrat záložku Zobrazení, v panelu úplně vpravo kliknout na Možnosti. V dialogovém okně odškrtnout Zobrazovat často používané složky v Rychlém přístupu. Nyní se do Rychlého přístupu nebudou automaticky přidávat žádné složky.

Složky dle vlastního uvážení lze přidat buď přetažením, nebo po kliku pravým na složku vybrat Připnout k Rychlému přístupu.

Přidávání souborů

Kromě zobrazování složek je možné ještě zrušit přidávání často používaných souborů. Ty se nepřidávají do levého sloupce, ale pouze do Rychlého přístupu, pokud je otevřen jako složka. Je na každém, jestli zakáže i tuto možnost.

Windows 10 - Možnosti složky

Zkratkou do složky Tento počítač

Osobně mám rád klávesové zkratky, a Windows jich rozhodně nemá málo. Mnou velmi často používanou je Win+E, která ve Windows 8.1 otevřela Tento počítač. Ve Windows 10 ale otevře již zmíněný Rychlý přístup. Na screenu výše jsem ještě označil druhou položku v dialogovém okně úplně nahoře, kterou můžete opět změnit chování a zobrazit Tento počítač


Vlastní zkušenosti s jiným chováním u Windows 10 můžete sdílet s ostatními v komentářích.

Přidat komentář

Právě odpovídáte na existující komentář. Zrušit

Komentáře

Novinky z blogu

Do Hyundai na interní prohlídku

Jak jsme zavítali do fabriky Hyundai Dymos v Nošovicích na jednu interní exkurzi. Absolvovali bezpečnostním školením, prošli si výrobní halu a také mohli zkusit vyrobit...

Další články