Nominace na Pedův štěk

Pavel O mně, PHP

Vyhlašování o nejhorší programátorský počin roku ve firmě Moravio a mé nominaci v této velmi populární "soutěži", jestli to tak lze nazvat.

Logo Pedova štěku

Vyhlašování zaměstnance měsíce, nebo roku, je příliš mainstream. Proto ve firmě Moravio se vyhlašuje jednou za rok Pedův štěk, pojmenováno po PeDu, služebně nejstarším programátorovi ve firmě. Zde citace z interní Wikipedie:

Pedův štěk je soutěží o nejhorší firemní programátorský počin roku. Soutěž se pravidelně koná už od roku 2015. Své nominace může do soutěže přidávat formou anonymních udání kdokoliv. Patronem a zároveň porotcem soutěže je Pedu, ačkoliv je paradoxně většinou sám mezi nominovanými.

Nominace

Letošní slavnostní vyhlášení se konalo ve čtvrtek 2.11 a mezi nominovanými byly i velmi kvalitní, což znamená i nepříjemné, úlovky. Zde je pár z nich:

  • Michal: Nasazení projektu přes DeployHQ from the beginning of time. Výsledek: Smazány desítky GB klientových dat. 

  • Honza - Vypnutí si síťové karty na vzdáleném serveru. Výsledek: server bez přístupu k internetu, tj. nemožnost se na něj znovu připojit a problém opravit.

  • Pavel: Nahrání špatného projektu na FTP úplně jiného projektu. Samozřejmě bez zálohy

Člověka sice pobaví cizí neštěstí, pokud to nemusí po něm opravovat, ale i já se letos dostal mezi nominované úlovky. Řešil jsem problém cachování na Wordpressu, které ale neustále zlobilo. Vyzkoušel jsem poslední možné řešení, při kterém už můj pocit zoufalství sahal tak vysoko, že jsem funkci pojmenoval naprosto náhodnými údery do klávesnice.

Následně se ale nečekaně dostavil pocit přesně opačný, protože vše fungovalo a já s vítězoslavým Yees problém uzavřel a vše nahrál na server. Jednoznačně a výstižně pojmenovaná funkce jkladfsjkladfskldfskldfskl ale v kódu zůstala až do objevení neznámým pachatelem, který mě udal a nominoval do Pedova štěku.

function jkladfsjkladfskldfskldfskl($PostID)
{
    ...
}
add_action('acf/save_post', 'jkladfsjkladfskldfskldfskl');

Dovolil bych si pouze dodat, že i přes objevení tohoto značně profesionálního výtvoru, nikdo neměl odvahu funkci přejmenovat.

Vyhlášení vítěze

Jediným porotcem je Pedu, který i letos vyhrál. Při nařknutí z podjatosti poroty však byl porotce/výherce značně proti, nečekaně, a tak mu byla udělena cena připravená na poslední chvíli Katkou.

Na otázku od redaktorky lokálního zpravodaje, opět Katky, zda se Pedu chystá obhájit titul také příští rok odpověděl, že samozřejmě ano. Bohužel se již jako většina vrcholových sportovců uchýlil k jistým nekalým praktikám. Dochází totiž na "výpomoc" i do dalších firem, aby mohl nasekat kvalitní programátorské štěky i na úplně jiných projektech.

Pedu - Výherce/porotce soutěže Pedův štěk 2017

Přidat komentář

Právě odpovídáte na existující komentář. Zrušit

Komentáře

Novinky z blogu

Responzivní obrázky v HTML

V tomto článku se podíváme na to, jak lze pomocí atributů srcset a sizes servírovat obrázky různých velikostí podle kontextu webové...

Další články