Cestování začíná - Řecko

Pavel O mně

Zakládám novou kategorii Erasmus a cestování, protože bych se s Vámi rád podělil o zážitky a tipy z mých cest. Začneme Řeckem, kam jsem jel jako člen vedení na ozdravný pobyt Mořského koníka.

Cestování začíná - Řecko

Byl únor, když jsem podával přihlášku na Erasmus do Finska. Nedlouho poté mi volal David, jestli bych nechtěl jet na 3 týdny do Řecka pracovat. David dělá hlavního vedoucího léčebně ozdravných pobytů Mořský koník, které se konají na Chalkidiki. Zeptal se mě jestli bych jel, ale vyjádřit se musím do večera. Do té doby jsem měl prázdniny volné, a najednou jsem je celé zaplnil. Tehdy jsem ještě netušil, jak brzy budu muset odjíždět do Finska.

Školení

Po době, kdy jsem odeslal životopis ohledně Řecka, uběhlo dost času a bylo na programu školení v Praze. Někdo nechtěl, abych se vyspal, tak školení bylo ve čtvrtek 30.4. Ve středu 29.4 se konal v Ostravě Majáles, jehož jsem se účastnil jako organizátor, protože jsem člen Stavovské unie studentů Ostrava.

Takže jsem ve středu vstával v 6 ráno, celý den pobíhal po areálu DOV až do čtvrtka 4:00 ráno, abych pak přešel na zastávku Stodolní, kde jsem nasedl na RegioJet a vyrazil směr Praha. Se mnou v kupé ale sedělo dalších 5 lidí, kteří na Majálese obsluhovali u RedBull stánku a byli plní energie, takže jsme usnuli až za Olomoucí, když jim došly vtípky. Školení trvalo 2h, po kterých jsem sedl na vlak a jel domů.

Letadlo

Den D - odlet

Blížil se den, kdy je potřeba se sbalit a vyrazit směr Praha na odlet do Řecka. Byla to neděle 19.7, protože se odlétalo 20.7 již v 5 ráno. Já opět vše nechal na poslední chvíli a tak jsem se balil chvíli před odchodem na autobus do Ostravy a následně vlak do Prahy.

Letiště Praha a let do Soluně

Přestože jsem jel posledním RegioJetem, na letiště jsem se dostal okolo 23 hodiny a tak jsem chodil po okolí a čekal, než dorazí David. Okolo 2:00 se začali shromažďovat rodiče a předávat své děti vedoucím. My mezitím nakládali potřebné věci k programu na odbavení. Každý mohl mít max. 20kg kufr, jen David toho měl trochu více a na jeho lístku se objevila suma 357kg.

I přes toto mírné přetížení se letadlo vzneslo 5:30 z runwaye a my odlétali do Řecka. V průběhu dvouhodinového letu nás potkaly turbulence asi 5x, kdy se rožnuli světla o připoutání. Nic hrozného se to nebylo, protože letadlo sebou házelo méně než auto ve 130km/h na dálnici D1. Okolo 8:40 minut jsme dosedli ve městě Soluň, odkud jsme se vypravili do naší destinace na Poseidon Beach na Chalkidiki.

Přílet do Soluně

Na lokalitě

Do hotelu jsme přijeli okolo oběda, najedli se a šli se poprvé podívat do moře. Večer okolo 23 hodiny dorazil druhý let a byli jsme zde všichni v počtu 369 z toho 318 dětí.

První 2 dny byly opravdu hektické, a za počítačem jsem seděl 14h denně a vyřizoval papíry, nahrával fotky apod. Z toho důvodu se také tento článek opozdil s vydáním oproti běžnému úterku. Pokud by vás zajímalo co se zde děje a jak to vypadá, každý den musíme psát deníček a nahrávat fotky i videa na webové stránky Mořského koníka.

Nyní se vše uklidnilo, já si dopsal článek a půjdu se okoupat do moře na delší dobu než 20 minut na zchlazení. Více fotek najdete ve veřejném albu na Facebooku.

Lokalita Poseidon Beach


V dalším článku se podíváme na informace ohledně Erasmu, mám ale připraveno také podrobnější vysvětlení a použití virtual hostů.

Přidat komentář

Právě odpovídáte na existující komentář. Zrušit

Komentáře

Novinky z blogu

Vlastní eventy v Javascriptu

Eventy jsou s Javascriptem spjaty už od jeho počátků. Přesto, že jich v základu obsahuje nepřeberné množství, je někdy užitečné vytvořit si eventy vlastní. V tomto článku se...

Další články