Francie - SuperDévoluy

Pavel O mně

Další díl do deníčku, tentokrát o výpravě za lyžováním do Francouzských Alp. Nezapomenutelné zážitky se střelenými kamarády, počasí všeho druhu a pořádný kopec zábavy.

Francie - SuperDévoluy

Milý deníčku, v lednu mi kamarád řekl, jestli s nimi nechci jet do Francie do Alp. Po dlouhém uvažování (20 sekund) jsem řekl, že pojedu i když jsem nikoho neznal. Jeli jsme s cestovkou BigSnowJam, a přestože organizace, informace a komunikace stály za prd, nakonec jsem 3.3. v 18:00 vyrazil autobusem z Brna, ostatní pak přistoupili v Bratislavě.

Den 0 a 1 - 4. a 5.3.

Ačkoli jsme z Bratislavy vyráželi v 8 večer, jeli jsme autobusem, takže na místo jsme dorazili okolo 16:00. Cesta byla ubíjející, seznámili jsme se s novými spolubydlícími Orim a Číčem. O zábavu bylo postaráno, ještě pomohl pan Božkov a jelo se. Cestou jsem navíc dostal přezdívku Ježek, která se velmi ujala, když se Ori nahnul a moje vlasy mu málem vypíchly oko.

Ubytování jsme byli v 1500 m.n.m., po příjezdu sněžilo a na zemi už leželo 7cm čerstvého sněhu. Únava se brzy přihlásila, přesto párty na bytě jela až do rána. V SuperDévoluy se začíná lyžovat až 9:30, takže brzké vstávání nehrozilo. První lyžařský den byl krásný a slunečný, skvělý začátek. Večer pak první organizovaná párty v klubu La Furnaise.

Výhled z okna

Den 2 a 3 - 6. a 7.3.

Pondělí už tak pěkné nebylo, hustě sněžilo a foukalo, a my jsme to po 3 jízdách vzdali. Někteří teda ani po bujarém večeru nevstali, o nic ale nepřišli. Vítr ještě zesílil tak, že nakonec úplně zavřeli lanovky. Večer měl být bowling a biliard pro náš bus, ale jako vše zařízené BigSnowJam, i tento večer byl zrušen. Nás to ale neodradilo a náš apartmán tam i přesto zašel.

Sněžení neustalo ani v úterý a hned z rána zde leželo 40cm nového sněhu. Naštěstí již vítr nefoukal, takže jsme si zajezdili první freeride. Pro většinu z nás to byl první podobný zážitek, a nadchlo nás to natolik, že jsme jezdili až do vypnutí vleků v 17:00. SuperDévoluy je známý pro freeridové svahy, které jsou ale normálními sjezdovkami. Jen se upraví rolbou, až je svah zničen. Pro začátečníky jako my ideální, nějaké laviny nehrozily.

Lanovka na nejvyšší bod střediska

Den 4-6 - 8.-10.3.

Ve středu přišel zlom v počasí. Obloha čistá, teploty příjemné a ráno začalo skupinovým freeridem. Celkem nasněžilo až 80cm, takže jízda prašanem byla úžasná. Velkého množství sněhu jsme využili a se Štěpánem postavili skok. Dopady byly jak do peřinky.

Ve čtvrtek bylo opět počasí na jedničku, a my v poledne sedli k baru na sjezdovce a užívali si slunce s jablečným ciderem v ruce. Freeride již byl trochu těžší, protože sníh změknul a my se více přesouvali i na sjezdovky.

Pátek byl posledním lyžařským dnem. Znavení po celém týdny jsme to odpoledne zapíchli do ApreSki baru Le ViAiPi. Poté pokračovali na nucenou prohlídku areálu z druhé strany, protože se lanovka od apre pokazila. Finální skupinové focení se opět nekonalo, jako vše, protože tak nějak zapomněl dojít fotograf. Večerní promítání fotek a videí dopadlo stejně, takže jsme si udělali další a závěrečnou soukromou párty na pokoji.

Den 7 - odjezd

V sobotu se již nic velkého nedělo, sbalily se věci, odnesly do autobusu a v 11:30 se odjelo domů. Týden to byl opravdu parádní a já rozhodně nelituji, že jsem jel. Příště možná jen s jinou cestovkou. O tom ale jindy.


Velké díky všem ze SnehDžem skupiny za úžasný týden a také řidičům Tondovi a Milanovi, kteří kromě bezpečné cesty s námi i zapařili v klubech a jejich zásoby českého alkoholu nám ušetřily nějaké ty Eura ve Francouzských obchodech.

Přidat komentář

Právě odpovídáte na existující komentář. Zrušit

Komentáře

Ivo

18.3.2017 18:34

To je ultimativní kombinace sdílení pozitivního zážitku a hejtu cestovky v jednom!

Odpovědět

Pavel

https://www.kutac.cz/blog/ 19.3.2017 20:43

Trochu to byl záměr :) Výlet jsme si užili, protože si na místě vše udělali sami

Novinky z blogu

Blogovací prázdniny - rekonstrukce

Už bylo na čase. Vše stárne, včetně mého blogu. Tak nastal čas na rekonstrukci a pěkně od základu. A nezůstane kámen na kameni. Proto také začínají 2 měsíční blogovací...

Další články