Pozor na kalendáře v angličtině

Pavel O mně

Jak jsem se již několikrát málem nachytal a dvakrát přímo nachytal, když jsem v nepozornosti objednal lístky či hostel na jiný den. A proč? Kvůli týdnu začínajícím nedělí.

Pozor na kalendáře v angličtině

Co je špatného na kalendáři v angličtině? Jen to, že týden začíná nedělí, nikoli pondělím. Nemůžu nic svést na kalendář, je to samozřejmě jen nepozornost, ale pěkně dokáže potrápit.

Web v jazykových mutacích je ještě větší peklo

Pole pro zadání Z místa a Do místa většinou zvládne každý, i když nezná daný jazyk. Z je vlevo nebo nahoře a Do vpravo nebo dole. Proto jsem ve Finsku vždy objednával vlak na finské verzi stránek, než mi došlo, že tomu nerozumím. Pokud jsem se ale přepnul do anglické verze a automaticky vybral datum v řádku páté od začátku, protože jsem chtěl jet v pátek, už jsem měl vybranou sobotu.

Pokud jsem se totiž přepnul na anglickou verzi, změnil se i kalendář a týden najednou nezačínal pondělkem ale nedělí. A problém byl na místě. Tak se jednou stalo, že jsem autobus z Tampere do Jyväskyly koupil místo na pátek na čtvrtek. Po druhé jsem zase koupil autobus z Rigy do Tallinnu místo na neděli na sobotu.

Finský vs Anglický kalendář

Ne jen na severu, ale taky u Slováků

Na stejný problém jsem narazil ale i nyní, když jsem hledal hostel v Bratislavě. Web se mi přepnul do angličtiny, protože nemám Slovenštinu mezi jazyky v Chrome a najednou i kalendář byl anglicky a týden začínal nedělí. Tentokrát jsem si již chyby všiml, protože si na to dávám pozor, ale málem jsem opět naletěl.

Berte to pouze jako dobrou radu, a vždy pořádně kontrolujte, co nakupujete. Já měl štěstí, že chyb jsem si vždy všiml brzy, a stihl ještě koupit lístky i na správné datum. Snad teda budete obezřetnější a podobné problémy vás nepotkají.

Přidat komentář

Právě odpovídáte na existující komentář. Zrušit

Komentáře

Novinky z blogu

Responzivní obrázky v HTML

V tomto článku se podíváme na to, jak lze pomocí atributů srcset a sizes servírovat obrázky různých velikostí podle kontextu webové...

Další články