Red bull crashed ice - Jyvaskyla

Pavel O mně

Extreme winter race Red bull crashed ice was hosted by ski resort Laajis in Jyväskylä in Finland. As it was so close, we can't miss that opportunity to see this not so common race.

Red bull crashed ice - Jyvaskyla

On Friday 29th and on Saturday 30th of January came Red bull crashed ice world championship for the first time to Jyväskylä. This season there are only 4 races in world championship tour and one was here! Other were in Quebec, München and last will be in Saint Paul in USA.


V pátek 29. a v sobotu 30. ledna byl poprvé v Jyväskyle ve Finsku závod světového poháru Red bull crashed ice. Tuto sezónu jsou pouze 4 závody světového poháru a jeden byl přímo zde! Další byly v Quebecu, Mnichově a poslední bude v Saint Paul v USA.

Downhill ice cross

Red bull crashed ice is extreme winter sport. Riders going on ice skates downhill in ice corridor, where are obstacles like S-turn, rock drop, tunnel, kicker and others. As you can see on next picture, in parade they had also Czech flag. Lukáš Kolc was here to represent Czech Republic.


Red bull crashed ice je extremní zimní sport. Jezdci na ledních bruslích jedou dolů v ledovém koridoru, kde na ně číhají překážky jako šikany, skoky, tunel a mnoho dalších. Mezi závodníky byl také čech, Lukáš Kolc, proto se při úvodním průjezdu dala zahlédnout také česká vlajka.

Czech flag in parade for Lukáš Kolc

Longest track

Track here was special, as it was longest track in history, 630m!  Whole track you can on 3D animation. Racers speed can reach 50km/h in some parts of track.


Trať zde byla výjimečná tím, že byla nejdelší v historii a to 630m! Celou trať si můžete prohlédnout na 3D animaci. Závodníci na ni mohli dosahovat v některých úsecích až rychlosti 50km/h.

Team Canada is winner

Team and individual races

On Friday was team competition. In each lap were 6 riders from 2 teams on track. On Saturday it was individual competition and only 4 riders were on track. In both cases the better team or 2 better riders continue to next round until final round.


V pátek se závodilo v týmech, každé kolo jelo najednou 6 jezdců ze 2 týmů. V sobotu se již jel závod jednotlivců a na trati byly vždy pouze 4 jezdci. V obou případech lepší tým nebo 2 lepší závodníci postupovali do dalšího kola až do samotného finále.

Video and atmosphere

Atmosphere there was crazy, unbelievable and freezing. Just look at my video from that weekend or some pictures.


Atmosféra byla nepopsatelná, bláznivá a taky chladná. Raději se podívejte na video z víkendu nebo na fotky.

Přidat komentář

Právě odpovídáte na existující komentář. Zrušit

Komentáře

Novinky z blogu

Vlastní eventy v Javascriptu

Eventy jsou s Javascriptem spjaty už od jeho počátků. Přesto, že jich v základu obsahuje nepřeberné množství, je někdy užitečné vytvořit si eventy vlastní. V tomto článku se...

Další články