Android - oprava invalid IMEI s ToolHero

Pavel Android

Článek o tom, jak opravit IMEI již na blogu byl napsán. Doba ale pokročila a aplikace používaná tehdy již je stará. Je tu ale aplikace nová a s ní postup ještě jednodušší...

Android - oprava invalid IMEI s ToolHero

Starší článek, jak navrátit ztracené IMEI do telefonu s chipy MTK je nejčtenějším článkem na tomto blogu, proto by si zasloužil menší aktualizaci. Už jen proto, že původní aplikace Mobile Unce Tools již je dosti stará a nahradila ji novější ToolHero.

ToolHero - rychlejší už to nebude

Pomocí aplikace Mobile Unce Tools se IMEI muselo složitě zapisovat pomocí příkazu, to již je historií. Aplikace ToolHero je jejím nástupcem a rozhodně krok dopředu. Aplikaci stačí spustit, v nabídce vybrat IMEI a již se může zadávat. Tak jednoduché to je.

UPOZORNĚNÍ: Postup funguje pouze na rootnutém telefonu, který má chip MTK. Pokud nesplňuje váš telefon obě podmínky, návod fungovat nejspíše nebude.

ToolHero

Kde stáhnout ToolHero?

Bohužel stejně jako Mobile Unce Tools zmizel z Goole Play, ani ToolHero zde není. Dá se ale stáhnout na jiných webech, které jsou komunitou označované jako důvěrné, a to na APKPure.

Výpočet IMEI pro DUAL SIM

Pokud je telefon DUAL SIM, na krabici je většinou pouze jedno IMEI. To druhé se dá dopočítat viz původní článek Výpočet IMEI2.


Snad článek pomůže dalším ztraceným duším, které ztratily IMEI podobně jako já.

Nelze přidávat další komentáře

Komentáře

plechovka

12.2.2017 16:30

pokud provedu zapsani imei a zadam originalni z telefonu, je po restartu v telefonu jine a obsahuje znaky w a p - 5w51p0wp... nevite nekdo co s tim?

Jakes

27.2.2017 20:16

Mam to stejne co plechovka, a tohle teda nefacha, po tehle apce nemam zadne imei. Tzn o nic lepsi nez jakakoliv jina apka

pp

16.10.2017 15:47

Rootnutý telefon v kombinací s aplikací Chamelephon mi funguje. Údajně ale po změně romky na jinou budu muset opravovat (má chyba, neměl jsem to formátovat).

Nasrat

7.9.2017 10:44

Možná by bylo fajn v článku uvést, že appka potřebuje ROOT mobilu. :))

Pavel

https://www.kutac.cz/blog/ 9.9.2017 15:34

Díky, dopsáno.

lachtan86

19.1.2018 18:21

I ke mě se dostalo jedno lenovo bez IMEI a bohužel s tímto návodem po factory resetu IMEI znovu zmizí. Našel jsem program - IMEI&SN Writer, který zapíše IMEI a ten zůstane i po factory resetu tzn. nastálo! Tento návod nevyžaduje ani ROOT! :)

https://www.youtube.com/watch?v=su8ivFVNlhk

Novinky z blogu

Blogovací prázdniny - rekonstrukce

Už bylo na čase. Vše stárne, včetně mého blogu. Tak nastal čas na rekonstrukci a pěkně od základu. A nezůstane kámen na kameni. Proto také začínají 2 měsíční blogovací...

Další články