Bakalářská práce pro rozesílání spamu

Pavel O mně, JavaScript, CSS, Linux

Ve Finsku to nebylo jen o párty, ale taky o praxi a bakalářce. Dělal jsem program, pro rozesílání spamu v jazyce Golang a klienta v JavaScriptovém frameworku ReactJS.

Bakalářská práce pro rozesílání spamu

V rámci Erasmus programu IT PRO, jsem musel ve Finsku také napsat bakalářskou práci. Protože celý druhý semestr jsem měl praxi ve firmě JYVSECTEC, práci jsem mohl psát o systému, který jsem pro ně tvořil.

Spamler - email traffic generator

Cílem bylo vytvořit webovou službu, která bude generovat emailový provoz v RGCE prostředí. Služba je napsaná v jazyce Go od Google s REST API, které následně využívá klient vytvořen pomocí JavaScriptového frameworku ReactJS od Facebooku.

Protože Finsky neumím, práce je samozřejmě napsaná v angličtině. Bohužel samotný program není OpenSource. Takže jediné o čem si můžete přečíst je práce samotná, a podívat se na screeny klienta a nějaké ty ukázky kódů.

Náhled práce ve formátu PDF

Detail kampaně a jejího průběhu

Ve zkratce

Pokud se vám nechce číst celá práce, napíšu krátký soupis, jak program funguje a jaké technologie jsou využity. Server je napsán v jazyce Go a využívá SQLite jako persistentní úložiště a emaily jsou odesílány prostřednictvím SMTP serveru. Pro základní konfiguraci je využit formát TOML, zbytek je administrovatelný přes API.

Základní prvek je kampaň, uživatel může vytvořit několik kampaní, u kterých specifikuje seznam odesílatelů a příjemců, šablonu emailu a interval, v jakém se emaily mají rozesílat. Šablona může být HTML nebo plain text s obrázkovými přílohami. Jednotlivé kampaně lze spouštět nezávisle, a každá běžící kampaň je ve vlastní Go routine, alternativa vláken.

Klient využívá REST API, které je zabezpečeno pomocí HTTP Basic authentication a pro přenos dat je využit formát JSON. Klient je kompletně vytvořen pomocí ReactJS s knihovnou Flux a EventEmitterem. Gruntfile popsán v předchozím článku jsem právě využil při vývoji této aplikace.


Bohužel nemůžu zveřejnit zdrojové kódy, pokud ale budete mít konkrétní dotazy, rád odpovím a poradím.

Přidat komentář

Právě odpovídáte na existující komentář. Zrušit

Komentáře

Sme Ki

14.6.2017 10:53

Moc pěkná bakalářka! Moc dobře se četla! :-)

Odpovědět

Novinky z blogu

Responzivní obrázky v HTML

V tomto článku se podíváme na to, jak lze pomocí atributů srcset a sizes servírovat obrázky různých velikostí podle kontextu webové...

Další články