Jak převzít neoficiální Facebook stránku

Pavel Tipy & triky

V článku je popsaná cesta, jak jsem pod svou správu získal 2 neoficiální stránky, které Facebook sám vytvořil. Nyní tyto stránky mohu spravovat jako bych je sám založil.

Jak převzít neoficiální Facebook stránku

This article has also English version.

Pokud lidé často označují na Facebooku místo na fotkách nebo Byli jsme zde apod. Facebook sám vytvoří stránku pro dané místo. Bohužel tato stránka nemá správce, tudíž se nelze obrátit na nikoho, aby ji zrušil, předal nebo cokoli jiného.

Přesně tento problém nastal ve Ski areálu Bílá. Oficiální stránka nebyla, lidé označovali fotky a najednou byly na Facebooku 2 neoficiální stránky. Naštěstí se obě podařilo získat pod kontrolu.

"Claim a page" funkce je v ČR i Evropě nedostupná

Claim a page neboli česky Nárokování si stránky je možnost, jak zažádat, abych byl jmenován správcem stránky, která žádného nemá. Bohužel tato funkce není v ČR dostupná, a podle reakcí lidí v nápovědě Facebooku není dostupná ani v jiných státech jako například Bosna a Hercegovina, Švédsko či Řecko. Zkusil jsem i VPN do Finska a také nic.

Tato funkce není dostupná ve vaši oblasti

Řešením je Tor Browser

Naštěstí lze tento problém vyřešit stažením Tor Browser, díky kterého jsem prohlížel web jako by jsem byl někde v USA, kde tato funkce dostupná je. Poté se stačí normálně přihlásit na Facebook, jít na neoficiální stránku, kde již je odkaz Is this your business?

Aby si opravdu ověřili, že mám něco společného se SKI areálem Bílá, je potřeba ověřit email nebo dokumenty. Já zvolil jednodušší variantu a založil si email pavel@skibila.cz. Ten jsem poté přidal jako sekundární ke svému účtu. V okně Is this your business? jsem zadal ověření pomocí emailu a vybral tento. I když píšou, že odpoví do 72 hodin, po 24 hodinách mi přišly 2 emaily a obě stránky byly moje. :) Jupííí

Samotný postup není složitý, jen trochu otravný, že funkce není dostupná v ČR přímo. Menší obrázkový postup je níže.

Stránka v ČR vs v USA přes Tor Browser

Potvrzení emailem

Žádost přijata

Odpověď od Facebooku

Ověření přes dokumenty

Napsala mě Ivana ohledně její zkušenosti s převzetím stránky, nikoli však přes email ale pomocí dokumentů. Vybrala druhou možnost a Facebooku odeslala dokumenty dokazující vlastnictví dané firmy. Jde to tedy i tímto směrem v pohodě udělat.

...

Dobrý den,
Poslala jsem výpis z obchodního rejstříku a bylo hotovo. :)
Díky za odpověď a za Váš čas.
IP.

Stránky jsou moje, tím to ale nekončí

Bohužel se stránky již několik týdnů snažím sloučit, a Facebook to zamítá. Minimálně poté můžu stránky zrušit, sice nezískám všechny fanoušky na novou oficiální stránku, ale co už. Hlavně že se jich zbavíme časem.

Jak na správné sloučení

Úprava 17.12.2016: Jak píšu, Facebook zamítal dlouho sloučení stránek, přestože stránky měly podobný název, Ski areál Bílá vs Skiareál Bílá. Skoro 10 dnů jsem čekal vždy na vyjádření, které poté zamítli.

Když jsem ale stránky nechal přejmenovat na opravdu stejný název, a hlavně nastavil poštovní adresu stejnou, stránky sloučili do druhého dne "bez keců". Takže nyní už je oficiální stránka ta hlavní, a vše se povedlo.


Díky za jakékoli komentáře, sdílení apod. Pokud máš s Facebookem své zkušenosti, můžeš se podělit v komentářích.

Přidat komentář

Právě odpovídáte na existující komentář. Zrušit

Komentáře

Vít Černík

http://www.palecnahoru.cz 25.7.2017 15:43

Zdravím,
ověření emailem bohužel už není možné. Je tu možnost spojení již z ověřenou stránkou či jak jste zmínil výše, skrze dokumenty.
Jen tak pro update:)

Odpovědět

Martina Hepnerová

21.3.2018 14:10

Dobrý den, zkoušela jsem Váš návod, ale nejde mi to. Po přihlášení přes Tor se nezobrazuje tlačítko "Is this your business?" Vypadá to stejně, jako když se přihlásím normálně...

Odpovědět

Dana Alena

12.10.2018 09:41

Děkuji mnohokrát, funguje! :)

Odpovědět

Novinky z blogu

Responzivní obrázky v HTML

V tomto článku se podíváme na to, jak lze pomocí atributů srcset a sizes servírovat obrázky různých velikostí podle kontextu webové...

Další články