Ninite - instalace jedním kliknutím

Pavel Tipy & triky, Windows, Linux

Představíme si program, který nainstaluje vámi vybrané programy pohromadě. Vyberete, stáhnete, nainstalujete a Ninite vše udělá za vás. Nepostradatelný pomocník při instalaci PC.

Ninite - instalace jedním kliknutím

Kdo z vás instaloval operační systém alespoň jednou? A kolik z vás nebaví stahovat všechny programy a instalovat je?

Je jedno, jestli počítač spravujete sobě, rodiči, sourozenci nebo někomu cizímu a účtujete si za to. Každý chce Reader pro čtení PDF, lepší prohlížeč (to chceme my vývojáři aby používali), Skype, Flash player, když ještě všude není HTML5 přehrávač a mnoho dalšího.

Ninite - install multiple apps at once

Přesně pro vás je tu Ninite.com, kde si vyberete své oblíbené programy a stáhnete Ninite installer. Po spuštění potvrdíte pouze 1x licenční podmínky, a pak jde vše samo.

Installer za vás stáhne nejnovější verzi aplikace a nainstaluje. Žádné otravné klikání "Další, Další, Souhlasím, Další...". Vy si mezitím uvaříte kávičku a budete koukat, jak to vše krásně šlape.

Ninite

Pro Windows i Linux

Ninite je dostupný jak pro systém Windows, tak i Linux. Osobně si myslím, že kdo instaluje Linux, má vlastní skripty a využívá balíčkovací nástroje, ale ta možnost tu je.

Ninite Pro

Placená verze Ninite umožňuje správci spravovat všechny počítače v síti a udržet je aktualizované, bez zbytečné námahy. Dokonce dokáže i zakázat zobrazení popup oken vyzývajících k aktualizaci Flash nebo Readeru a aktualizovat je v tichosti na pozadí.


Krásné vánoce všem

Všem pravidelným i nepravidelným čtenářům přeji příjemné prožití vánočních svátků a pohodu. Další článek vyjde opět za týden v úterý.

Přidat komentář

Právě odpovídáte na existující komentář. Zrušit

Komentáře

Tesy

http://tlukas.eu 23.12.2014 15:55

Takové automatizační nástroje se hodí - jak píšeš, v Linuxu se to dá velice dobře nascriptovat. U Windows si to neumím moc dobře přestavit, přeci jen každý program má různé možnosti instalace, jak si s tím Ninite poradí? Například nechci instalovat (vše) do Program Files, nebo nechci aby nějaký ten software doinstaloval různé toolbary (a další ty kraviny, které se odškrtávají).

Odpovědět

Pavel

https://www.kutac.cz/blog/ 23.12.2014 21:23

Upřesnění instalace u Ninite chybí, to je pravda. Vše instaluje do Program Files.

Toolbary a "další kraviny" mi u ničeho nenainstaloval. Takže si asi dali práci, aby to opravdu instalovalo jen to co má, a žádný balast okolo.

Novinky z blogu

Blogovací prázdniny - rekonstrukce

Už bylo na čase. Vše stárne, včetně mého blogu. Tak nastal čas na rekonstrukci a pěkně od základu. A nezůstane kámen na kameni. Proto také začínají 2 měsíční blogovací...

Další články