Pushbullet - Notifikace i SMS v počítači

Pavel Android, Windows

Pomocí aplikace Pushbullet lze zobrazovat notifikace z telefonu v počítači. Tím to ale nekončí! Lze také odesílat SMS, odmítat hovory nebo mít vzdálený přístup k souborům.

Pushbullet - Notifikace i SMS v počítači

Když už člověk sedí a pracuje na PC, neustále zvuky a vibrace signalizující nějakou notifikaci trochu ruší. Naštěstí existuje aplikace Pushbullet, která dokáže zobrazovat notifikace v PC. Navíc ale obsahuje další funkcionality, které se také mohou hodit.

Android, iPhone, prohlížeče a Windows

Aplikace pro mobily existuje jak pro Android tak pro iPhone. Do počítače lze nainstalovat doplněk do prohlížeče nebo přímo aplikaci do Windows. Existují také ale komunitní aplikace pro Windows Phone, Mac, BlackBerry a Ubuntu. Vše vypsáno na oficiálním webu.

Osobně jsem vyzkoušel rozšíření pro Chrome a také Windows aplikaci. Přesto, že lze rozšíření do Chrome nastavit, aby fungovalo i po vypnutí Chrome, rozhodl jsem se pro Windows appku. Obě ale fungovaly stejně a problém nebyl.

Notifikace, hovory i SMS

V mobilní aplikaci lze filtrovat, notifikace kterých aplikací se mají zobrazovat i na PC. Lze tak tedy některé konkrétní aplikace zablokovat a jejich notifikace se do PC nepošlou. Přímo přes aplikaci se také dají spravovat SMS. Což znamená procházet, odpovídat ale také psát nové zprávy. O příchozím hovoru také vyskočí notifikace navíc s možností rovnou hovor odmítnou.

In-app zprávy a sdílení souborů

Pomocí aplikace se dají také posílat zprávy na jiná zařízení, čímž se dá jednoduše sdílet odkaz, text ale také rovnou poslat soubor. Nevýhoda ovšem je, že vše se posílá přes Pushbullet servery. Zde je také v neplacené verzi omezení na maximální velikost souboru 25MB a 2GB celkového úložiště.

End-2-end šifrování

End-to-end šifrování

Jak jsem zmínil, všechna data se posílají přes Pushbullet servery. To by pro někoho mohl být výstražný prst, a proto by se aplikaci rozhodl nepoužívat. Je zde ale také možnost šifrovat notifikace i SMS. Stačí nastavit heslo pro end-to-end šifrování. Posílané soubory a in-app zprávy se ale nešifrují.

Vzdálený přístup k souborům

Možnost vzdáleného přístupu k souborům je volitelná a osobně jsem ji zapnul jen dočasně na otestování. Funkcionalita ale spočívá v tom, že lze přes aplikaci v mobilu procházet a stáhnout soubory z PC a opačně. Tato funkce není dostupná při použití rozšíření do prohlížeče.

Verze zdarma vs placená

Existuje také placené verze Pushbullet. Ta nabízí větší úložiště, větší limit při sdílení souboru a také neomezený počet odpovědí na SMS a další zprávy. Ten je ve free verzi nastaven na 100 odpovědí za měsíc Na Androidu navíc také podporu rychlých akcí v notifikacích a sdílené schránky.


Máte zkušenosti s Pushbullet nebo používáte jinou aplikaci? Podělte se v komentářích

Přidat komentář

Právě odpovídáte na existující komentář. Zrušit

Komentáře

Novinky z blogu

Electron, 2. část

V minulém díle byl představen Electron framework s jeho silnými i slabými stránkami. Na tento úvod navážeme a podíváme se, jak fungují jeho procesy a komunikace mezi...

Další články