Synchronizace nastavení SublimeText

Pavel Tipy & triky, Windows, Linux

Máte více počítačů se SublimeText a chcete všude stejné nastavení? Měl jsem stejný problém, když jsem přijel domů a usedl ke stolnímu PC. Zálohovat nastavení na Dropbox či jiný cloud není naštěstí velký problém.

Synchronizace nastavení SublimeText

Článek o přechodu na SublimeText již jsem psal. Po příjezdu domů jsem nainstaloval Sublime také na stolní PC a najednou jsem zjistil, že by se mi hodilo synchronizovat nastavení notebooku a stolního PC.

Uložení nastavení do cloudu

Ať už používáte Windows nebo Linux, způsob synchronizace je stejný. Vytvoříme symbolické odkazy na složky s nastavením a na druhém PC uděláme to samé.

O problémech se symbolickými odkazy na Windows a jsem psal v článku Synchronizace cloudu a více složek. Přečtěte si i tento článek, budeme z něj vycházet.

Windows

Pokud máte Windows, nastavení bude v následující složce. Pozor, složka AppData je skrytá! Zde nás zajímají 2 složky, Packages a Installed Packages

 C:\Users\<ucet>\AppData\Roaming\Sublime Text 3\Packages
 C:\Users\<ucet>\AppData\Roaming\Sublime Text 3\Installed Packages

Obě složky buď přesuneme do Dropboxu a na původním místě vytvoříme symbolický odkaz (nevyzkoušené). Nebo do složky Dropbox vytvoříme symbolický odkaz na toto umístění (Dropbox nepozná změny viz článek výše). Já zvolil druhou možnost a symbolické odkazy vložit do Dropboxu.

mklink /D D:\Plocha\Dropbox\sys\Sublime\Packages "C:\Users\Pavel\AppData\Roaming\Sublime Text 3\Packages"
mklink /D D:\Plocha\Dropbox\sys\Sublime\"Installed Packages" "C:\Users\Pavel\AppData\Roaming\Sublime Text 3\Installed Packages"

Linux

Pro Linux je řešení naprosto shodné jako pro Windows, liší se pouze v adresách s nastavením. 

ln -s ~/.config/sublime-text-3/Packages ~/Desktop/Dropbox/sys/Sublime/Packages
ln -s ~/.config/sublime-text-3/Installed\ Packages ~/Desktop/Dropbox/sys/Sublime/Installed\ Packages

U Linuxu bude jednodušší přesunout složky do Dropboxu, a symbolické odkazy navést zpět. Linux s tím problém mít nebude, a při odinstalování Sublime a smazání jeho složek nedojde ke smazání dat samotných.

Sdílení mezi operačními systémy

Pokud používáte SublimeText na více operačních systémech, může nastat problém převážně s klávesovými zkratkami, které jsou různé. Nemám ale otestováno, takže pokud máte zkušenosti, podělte se v komentářích.

Přidat komentář

Právě odpovídáte na existující komentář. Zrušit

Komentáře

Václav Vaněk

http://vaclavvanek.cz 29.12.2015 22:44

Pokud jde o sdílení v rámci jednoho OS - mluvím za Windows. Není jednoduší si stáhnout portable verzi a tu si dát celou na nějaký cloud? Osobně to tak využívá a vše funguje jak má.

Odpovědět

Pavel

https://www.kutac.cz/blog/ 30.12.2015 20:59

Někde jsem četl, že kromě těchto 2 složek jsou tam také lokální soubory, které by se synchronizovat neměly. Navíc na jednom PC mám projekty na D: a na druhé na C:. Takže nevím jak by to fungovalo u mě. Ale možná taky řešení

Novinky z blogu

Vlastní eventy v Javascriptu

Eventy jsou s Javascriptem spjaty už od jeho počátků. Přesto, že jich v základu obsahuje nepřeberné množství, je někdy užitečné vytvořit si eventy vlastní. V tomto článku se...

Další články