Toggl - měřte si čas strávený čímkoli

Pavel Tipy & triky

Nedávno jsem dal na Facebook screen grafu mých odpracovaných hodin, kde byl po středeční párty ve čtvrtek krásný propad. Hodně lidí se mě ptalo, co to používám za aplikaci, tak tady je a jmenuje se Toggl.

Toggl - měřte si čas strávený čímkoli

Když jsem přišel poprvé do Moravia, bylo mi řečeno, ať si píšu odpracované hodiny. Založil jsem si obyčejnou tabulku v Excelu a zadával tam čas začátku a konce práce. Nebylo to příliš "cool", i když funkční.

Poté jsem dostal přístup do firemního Togglu, kde bylo vše tak jednoduché. Stačilo stisknout tlačítko Start, vybrat projekt a bylo hotovo.

Toggl everything

Toggl je jednoduchá aplikace, pomocí které si můžete měřit čas, strávený čímkoli chcete. Jednoduše zadáte popisek, vyberete na jakém projektu děláte. A až skončíte, časovač zastavíte. Ukázka měření

Vidíte, co vše jste již dnes stihli, kolik vám to zabralo času a kdy jste aktivitu dělali. Můžete také stisknout zelenou šipku a v daném úkolu opět pokračovat. Seznam úkolů

Souhrnné statistiky

Také si můžete zobrazit souhrnné statistiky, které lze filtrovat podle projektů, vlastních tagů a data. Jistě jste si všimli, že si projekty můžete libovolně obarvit pro lepší přehlednost. 

Souhrnné statistiky

Desktopová aplikace toho umí ještě více

Pokud si nainstalujete Toggl na svůj počítač, budete mít vše, co nabízí webový klient. Navíc ale můžete pracovat offline, vše se synchronizuje po připojení. No a pár vychytávek jako:

  • Record timeline - Každé okno se kterým pracujete déle než 10s se vám změří. Ve výsledku uvidíte, kolik času jste strávili ve kterém okně.
  • Remind to track time - Pokud se přihlásíte k počítači, a nespustíte měření, Toggl se po 10 minutách přihlásí, jestli jste na něj nezapomněli
  • Idle detection - Pokud odejdete od PC a nevypnete Toggl, tento čas zaznamená a navrhne vám, jestli jej nechcete z odpracovaného času odstranit.

Integrace do dalších služeb

Toggl nabízí veřejné API a je propojen s obrovskou řadou dalších služeb, jako jsou GitHub, Asana, Trello, BaseCamp, Google Drive, Zendesk, BitBucket, Drupal, Wunderlist, GMail, Google Calendar a mnoho dalších.


Používáte Toggl, nebo jinou aplikaci? Podělte se s námi o zkušenosti v komentářích.

Přidat komentář

Právě odpovídáte na existující komentář. Zrušit

Komentáře

Václav Vaněk

http://vaclavvanek.cz 30.6.2015 22:29

Osobně jsem si na androidu oblíbil Timesheet - https://play.google.com/...uscha.apps.timesheet .. co k tomu říct :D prostě mi vyhovuje :D

Odpovědět

Pavel

https://www.kutac.cz/blog/ 30.6.2015 23:07

To chápu, výhoda Togglu je, že jej můžeš využít kdekoli. Ale mrknu na to ;)

Ivo

http://blog.kostecky.cz 1.7.2015 08:43

To vypada dobre, ja dosud pro zakladni reporting pouzivam RescueTime, ale to neumi k automatickemu mereni pridat vlastni projekt. Ze bych presedlal?

Odpovědět

Karla

http://karlaekonomka.wordpress.com 6.8.2015 11:57

Přesně něco takového potřebuji! A ani jsem nevěděla, že to potřebuji. Při vyhledávání něčeho jiného pro svůj článek (https://karlaekonomka.wordpress.com/...digitalni-ekonomika/) jsem narazila na váš zajímavý text a je mi velkou inspirací! Okamžitě začínám hledat Toggl, snad mi pomůže s mým zmateným time managementem :)
Velmi děkuji!

Odpovědět

Pavel

https://www.kutac.cz/blog/ 6.8.2015 12:01

Jsem rád, že článek pomohl :) S různými výpisy a sumáři dokáže opravdu hodně

Novinky z blogu

Blogovací prázdniny - rekonstrukce

Už bylo na čase. Vše stárne, včetně mého blogu. Tak nastal čas na rekonstrukci a pěkně od základu. A nezůstane kámen na kameni. Proto také začínají 2 měsíční blogovací...

Další články