Události i narozeniny z Facebooku do Google Kalendáře

8.9.2015 (aktualizováno 29.5.2017) Pavel Tipy & triky, Google

Dnes si ukážeme, jak jednoduše lze veškeré nadcházející události, ale také narozeniny přátel importovat do Google Kalendáře. Stejný postup ale lze použít i do kalendářů od Microsoftu nebo Apple.

Události i narozeniny z Facebooku do Google Kalendáře

V minulém článku jsme se zabývali importem událostí ve formátu iCal do Google Kalendáře. Osobně si vše snažím psát do Google Kalendáře, a tak jsem hledal způsob, jak co nejjednodušeji do něj dostat události z Facebooku.

Úprava 29.5.2017: Zmínka o službě pro filtraci událostí. Díky za komentář jelinet01

Nadcházející události, narozeniny nebo obojí

Facebook poskytuje 2 exporty, jeden pro nadcházející události, druhý pro narozeniny přátel. Je pouze na vás, který zdroj si přihlásíte.

Zkopírování URL adresy na kalendář v iCal formátu

Prvně musíme získat URL adresu k těmto exportům. Na Facebooku v levém panelu zvolíme Události. Napravo od seznamu událostí ve sloupci s doporučenými událostmi je úplně dole malý box, ve kterém se naše odkazy nacházejí.

Odkazy na export kalendáře

Protože odkazy jsou ve formátu, který prohlížeč běžně nezná, nepůjdou otevřít. V Chrome po kliknutí na odkaz se nestane vůbec nic. Internet Explorer se zase zeptá, jestli chcete najít aplikaci, která tento odkaz dokáže otevřít.

Proto je výhodné držet CTRL a kliknout na odkaz, tímto se otevře v novém okně a my pak můžeme URL adresu v poklidu zkopírovat z adresního řádku. Případně přes kontextové menu zkopírovat adresu odkazu.

Vložení do Google Kalendáře

Tentokrát vybereme pod záložkou Jiné kalendáře možnost Přidání pomocí URL adresy. Zde vložíme naši získanou URL adresu a naše události se objeví v kalendáři.

Import URL adresy

Mizející a nepotvrzené události

Funguje to skvěle, má to však 2 mouchy a jedno řešení. Mezi nadcházejícími události se objeví i ty, na které jste pozváni, ale nepotvrdili jste je prozatím. To lze nyní odfiltrovat pomocí služby eventcal.flown.io. Na této stránce si necháte vygenerovat odkaz a teprve ten se vloží do Google Kalendáře. Vždy když Google začne z tohoto odkazu události synchronizovat, prvně služba Eventcal odfiltruje události, které nechcete a pak se v kalendáři nezobrazí. Je zde samozřejmě riziko, že se něco pokazí, již jste závislí na dvou službách. 

Zadruhé, nesmíte zapomenout, že stahujete nadcházející události. Pokud tedy událost proběhne, dále se nezobrazuje mezi nadcházejícími, a tím pádem zmizí z kalendáře. Chcete si tedy uchovat veškeré události? Musíte si je duplikovat do některého ze svých kalendářů.


Již víme, jak si Google Kalendář zaplnit různými daty. To je pro práci s kalendářem zatím vše. Příště si představíme, jak zpříjemnit práci uživateli s emaily, které mu zasíláme.

Přidat komentář

Právě odpovídáte na existující komentář. Zrušit

Komentáře

Petr Kvasnička

http://www.prilezitostkezmene.cz 3.2.2016 16:53

Tak jsem tento postup ozkoušel, v google kalendáři mám vše nastavené, ale akce jsou v kalendáři neviditelné. Možná se něco změnilo mezi fb a googlem?

Odpovědět

Pavel

https://www.kutac.cz/blog/ 3.2.2016 17:39

Opravdu netuším co je špatně, mě vše funguje jak má. Nyní jsem si kalendář odebral a poté vložil zpět a akce jsou tam.

jelinet01

24.4.2017 11:18

http://eventcal.flown.io/ řeší jednu mouchu ;) Ovšem díky za článek, který mě navedl správným směrem.

Odpovědět

Pavel

https://www.kutac.cz/blog/ 29.5.2017 13:16

Super, díky, článek jsem upravil

Jarda

29.5.2017 10:16

Zhruba před 14 dny mi přestala fungovat synchronizace a přestali se mi přidávat události do kalendáře .. nic jsem neměnil ... z ničeho nic přestalo fungovat .. stalo se to ještě někomu ?
Třeba nějaká změna ze strany FB nebo tak ?

Díky.

Odpovědět

Pavel

https://www.kutac.cz/blog/ 29.5.2017 13:09

Mi to stále funguje. Možná zkus kalendář smazat a přidat znova. Jinak netuším

Jarda

29.5.2017 16:13

to jsem zkoušel několikrát a nic :(

Iva

21.8.2017 15:08

Taky mám problém, zhruba před dvěma týdny najednou přestala fungovat synchronizace FCBK to Google a po vložení nového URL z facebook kalendáře je to stále stejně. Vůbec se nové akce nepropisují, když je potvrdím, nic se nestane :(

Odpovědět

Pavel

https://www.kutac.cz/blog/ 21.8.2017 22:14

Já mám vše stále funkční. Pokud něco takto hapruje, doporučuji se spíše obrátit na podporu Google případně Facebooku.

Pokud bude nějaký problém, všimnu si toho brzy, používám to několikrát denně. Proto vím, že mě to stále funguje.

Sikus

12.10.2017 15:15

Mám obdobný problém již delší dobu. Zjistil jsem, že se mi nezobrazují všechny události, na které jsem přihlášen. Kalendář jsem také různě mazal a přidával. Nic nepomáhá.

Ondřej Šašek

4.1.2018 12:51

Dobrý den,
děkuji za návod a hlavně za tip pro filtraci - nikde jinde jsem nenašel.

Přidám tip na fix problému:
Filtrování mi přestalo fungovat. Znovu jsem vytvořil kalendář pomocí odkazu a nechal chvíli zpracovat. Nyní funguje.

Uvidíme na jak dlouho...

Odpovědět

Jirka

http://www.bachmann.cz 5.3.2018 09:20

Lze zjistit, kdy jsem vložil událost do kalendáře?

Odpovědět

Pavel

https://www.kutac.cz/blog/ 5.3.2018 20:41

O tom jsem nikdy neslyšel. Osobně navíc používám Google Kalendář, ve kterém nejsou tyto údaje ani u ručně vytvořených událostí.

Novinky z blogu

Blogovací prázdniny - rekonstrukce

Už bylo na čase. Vše stárne, včetně mého blogu. Tak nastal čas na rekonstrukci a pěkně od základu. A nezůstane kámen na kameni. Proto také začínají 2 měsíční blogovací...

Další články