Užitečné aplikace pro Android

Pavel Tipy & triky, Android

Představíme si aplikace pro systém Android, které spíše lze zařadit do kategorie "Produktivita". Přesto si bez nich mobil nedokážu představit a využívám je téměř denně. Hry tu nehledejte

Užitečné aplikace pro Android

Článek jsem kdysi psal i na blog tlukas.eu, nyní již používám jiné aplikace tak jej píšu zde znova. Doufám, že ti pomůže při výběru toho pravého na tvůj Android

1. AndroZip

QR Kód - AndroZip

Aplikace sloužící k rozbalování archívů, jak z názvu vyplývá. Dokáže otevřít ZIP (i šifrovaný), RAR, TAR, GZip a BZip2. Vytvářet umí ZIP a šifrovaný ZIP. Dokáže pracovat i jako správce souborů, ale to příliš nedoporučuji. Existuje i placená verze bez reklam.

Pokud ti stačí ZIP a RAR (jen otevírání) bohatě postačí ES File Explorer, představen níže. Stáhnout na Google Play


2. Barcode ScannerQR Kód - Barcode scanner

Jednoduchá čtečka všech možných čárových kódů, včetně QR kódů. QR kódy dokáže z vašich dat i generovat, proto požaduje přístup ke kontaktům.

Někdy sice lehce hapruje a nechce se jí, ale co jsem se dočetl, je nejlepší aplikace naAndroid ke čtení kódů. 
Stáhnout na Google Play


3. Drive, Dropbox...

V dnešní době mobil dokáže hodně nahradit i počítač. Internet v mobilu je stále dostupnější v rychlejších formách a free Wi-Fi je v každé hospodě. Proto se domnívám, že přístup na své cloudové úložiště je již nezbytností, ať je to Google Drive, Dropbox nebo mnoho dalších.

Nebudu zde uvádět konkrétní odkaz, to své si najde každý. Dokonce i OneDrive od Microsoftu má svou aplikaci pro Android.


4. ES File ExplorerQR Kód - ES File Explorer

Pro mě nejlepší souborový manažer. Dokáže toho tolik, že se mi to tu nevejde tak jen v rychlosti. Otevírání RAR ,správa ZIP (i šifrovaných), FTP (FTPS, SFTP, WebDav), Cloud client, Samba client, aplikační manažer, ROOT explorer. Je plně v češtině a dalších 29 jazycích a je free.

Mohu jen doporučit.  Stáhnout na Play


5. exDialer

QR Kód - exDialer

Číselník a správce kontaktů. Pro mě obrovské plus, že správně najde kontakty s diakritikou. Umožňuje si i přizpůsobit vzhled pomocí témat. Dobrá funkce rychlého volání a psaní SMS zpráv, táhnutím kontaktem vpravo nebo vlevo.

Pokud budeš používat free verzi, někdy zobrazí hlášku o zakoupení. Stáhnout na Google Play


6. Greenify

QR Kód - Greenify

Dokáže hibernovat ostatní aplikace. Nevypne je, pouze je uspí, po startu se jen probudí a jsi tam kde jsi byl. Dokáže nově pracovat i bez ROOTu, ale nemám otestované.

Používám především pro otravný Facebook Messenger.

Stáhnout na Google Play


7. Joiku Phone Usage

QR Kód - Joiku Phone usage

Aplikace pro kontrolu provolaných minut, propsaných SMS a prosurfovaných dat. Dříve jsem používal DroidStats, ale Joiku nabízí větší množství informací. Co se týče přesnosti, zjistím až po příchodu faktury, ale ohlasy byly dobré.

Stáhnout na Google Play


8. Kalendář Widget

QR kód - Kalendář widget

Dlouho jsem hledal widget kalendáře na plochu, který by mi vyhovoval. Tento mi sedl perfektně. Dokáže zobrazit i akce z Facebooku a exChange kalendáře. Bohužel nyní se ve Free verzi stále zobrazuje hláška o zakoupení placené verze. Já těch 20Kč ale za tuto aplikaci dal, stálo to za to. 

Stáhnout na Google Play


9. Mapy.cz

QR Kód - Mapy.cz

Mapy.cz a jejich tvůrce Seznam.cz snad není potřeba představovat. Ale pokud potřebujete navigovat po ČR a Slovensku, je to asi nejlepší volba. Mapy obsahují také turistické trasy, cyklotrasy a jsou plně offline. Navíc kdo může poskytnou lepší mapové podklady česka, než největší rival Google v ČR?

Stáhnout na Google Play


10. QuickPic

QR Kód - QuickPic

Nenahraditelná aplikace pro prohlížení obrázků. Svědčí o tom i velmi vysoké hodnocení v Play store 4,7! To se jen tak nevidí. Je velmi jednoduchý, přesto nabízí vše potřebné včetně rychlého sdílení, kam jen chcete.

Rychlost oproti ostatním aplikacím excelentní i na mém starém pomalém HTC. Nemám co vytknout.

Stáhnout na Google Play


11. SkyMap

QR Kód - SkyMap

SkyMap nepatří mezi aplikace, bez kterých se neobejdu. Rád se ale koukám na hvězdy, a když poznáte jen Velký vůz (alias Velkou medvědici) tak to není nic extra. Podle polohy telefonu ti ukáže, na co se právě díváš a dokáže najít i detaily o souhvězdí nebo hvězdě.

A až půjdete na rande, může se hodit ;)

Stáhnout na Google Play


12. SwiftKey

QR Kód - SwiftKey

Dovolím si říct, nejlepší klávesnice pro Android. Dlouhou dobu byla zpoplatněna částkou 75Kč. Já to tenkrát zaplatil a nelituji, nyní je ale FREE není o čem přemýšlet.

Nabízí dokonalé napovídání a možnost psaní tahem (swipe / flow). Naučí se styl psaní z vašich emailů, SMS, Facebooku a Twitteru pokud ji dáte přístup.

Stáhnout na Google Play


13. Google aplikace

Vzhledem k faktu, že Android je od Google, tak jeho integrace do Google služeb je dokonalá. Proto si mobil nedokážu představit bez pár aplikací, které v mnohém dokážou nahradit zapínání počítače.

Začněme typickým GMailem, Google Kalendářem, dříve zmíněným Diskem a Google Chrome. Kontakty se synchronizují automaticky a není potřeba cokoli instalovat.

Osobně ještě používám jednu aplikaci na rychlé poznámky Google Keep

 

Přidat komentář

Právě odpovídáte na existující komentář. Zrušit

Komentáře

Josef

18.9.2018 13:05

Dobrý den, kde stáhnou apku quick pic. Mám jí ve starém telefonu. Koupil jsem nového samsungy 9+ a chci ji do něj instalovat. Všude je jen quick pic galerie a ta se nelíbý. děkuji za radu. josef

Odpovědět

Pavel

https://www.kutac.cz/blog/ 18.9.2018 13:19

Vypadá to, že aplikace již na Google Play není, takže ji není možné oficiálně stáhnout. Existují li neoficiální zdroje s touto aplikací netuším.

Novinky z blogu

Vlastní eventy v Javascriptu

Eventy jsou s Javascriptem spjaty už od jeho počátků. Přesto, že jich v základu obsahuje nepřeberné množství, je někdy užitečné vytvořit si eventy vlastní. V tomto článku se...

Další články