Adminer - skrývání tabulek

Pavel JavaScript, Databáze, HTML

Pokud vaše databáze obsahuje velké množství tabulek, může se hodit je některé skrýt. Proto jsem se rozhodl vytvořit plugin, který umožní jednotlivé tabulky skrýt ze seznamu.

Adminer - skrývání tabulek

Bylo před státnicemi a já ve volné chvíli psal první článek o Admineru. Po dlouhé době jsem na stránkách PMA zkusil otevřít aktuální demo a líbila se mi jedna funkce. Možnost skrytí tabulek. Protože bylo před státnice a mi se nechtělo učit, tak jsem se rozhodl že tuto funkcionalitu napíšu do Admineru také.

Použití a stáhnutí

Jak bylo popsáno v článku o mém prvním pluginu, pro spouštění je potřeba soubor plugin.php. Podrobný popis spouštění pluginů na oficiální stránce.

Samotný plugin naleznete na stránce GITHub. Použití je jednoduché, v seznamu tabulek se zobrazí ikonky pro skrytí a zobrazení tabulek.

Skrytí tabulek

Funkčnost pluginu

Po kliknutí na ikonku viditelnosti tabulka zmizí ze seznamu, avšak pouze z levém sloupci. V celkovém výpisu tabulek stále bude. Tento stav se ukládá do COOKIE, takže i při další návštěvě budou tabulky skryté.

Pod seznamem je možnost poté zobrazit také skryté tabulky, abychom je mohli opět odkrýt. Kromě toho jsem také přidal možnost filtrovat seznam, inspiroval jsem u již existujícího pluginu Tables Filter.

Přidat komentář

Právě odpovídáte na existující komentář. Zrušit

Komentáře

Novinky z blogu

Blogovací prázdniny - rekonstrukce

Už bylo na čase. Vše stárne, včetně mého blogu. Tak nastal čas na rekonstrukci a pěkně od základu. A nezůstane kámen na kameni. Proto také začínají 2 měsíční blogovací...

Další články