Apríl

Pavel O mně, JavaScript

Z koho jste si vystřelili letos? Lehký soupis webů, které si na své stránky daly povedené žertíky, včetně trochu zákulisních informací k mému aprílovému žertíku.

Apríl

Nápad na aprílový žertík v podobě blogu v příkazové řádce jsem dostal již loni. Nebudu tu lhát, nebyl to úplně můj nápad, kdysi jsem to někde viděl (nepamatuji si kde).

Příkazový řádek

Minulý rok jsem realizaci nějak nestihl, tak jsem nápad opět odložil. Letos jsem sice na tento nápad myslel od ledna, nečekaně jsem první kousek kódu napsal v půlce března. Protože best practises v JavaScriptu neovládám, kód je určitě prasácký. Přesto jsem ale minifikaci neprováděl a pokud vás to zajímá, můžete si jej prohlédnout.

Co musí umět?

Základ bylo, aby se pomocí příkazové řádky daly číst články, příkazy cat a less. K tomu se vázalo procházení struktury složek minimálně pomocí ls a cd. Nějaká nápověda taky neuškodí, ať už pomocí příkazu help nebo pomocí flagu --help u každého příkazu.

Samozřejmě se muselo dát dostat i zpět na normální stránku webu, nejlépe zapnout service gui.

Nápověda k příkazům

Bonusy

Chtěl jsem, aby šly příkazy a složky či soubory doplňovat pomocí klávesy TAB. Toto byl trochu oříšek, ale povedlo se. Sice napovídá vždy poslední část příkazu, bez ohledu na pozici kurzoru, ale nemělo cenu se více zatěžovat. A jako bonus jsem v průběhu dne ještě dodal možnost změnit pozadí příkazem background, případně si zahrát hru matches (sirky).

Ostatní povedené žertíky

Na webu bylo samozřejmě mnoho dalších vtípků. Jejich seznamy najdete na mnoha webech, tak jen uvedu odkazy např na lupa.cz nebo mobilmania.cz.

Já si nejvíce oblíbil žertík na Mapy.cz, kde jste měli zjednodušenou ČR s vtipnými komentáři ke každému místu.

Apríl - Mapy.cz

Opravdu povedené byly fonty na Humblebundle.com.

Apríl - nové fonty

Zajímavý byl také žertík pro Mapy od Google na Androidu.

Apríl - Google Maps


To je vše, pro příští rok žádný nápad nemám. Můžete se ale podělit v komentářích

Přidat komentář

Právě odpovídáte na existující komentář. Zrušit

Komentáře

Novinky z blogu

Responzivní obrázky v HTML

V tomto článku se podíváme na to, jak lze pomocí atributů srcset a sizes servírovat obrázky různých velikostí podle kontextu webové...

Další články