Profilové Readme na Githubu

Git, Tipy & triky

Github umožňuje upravit si profilovou stránku. Tím je možné si zkrášlit vlastní profil a vynikat tak nad ostatními. Existují i dynamické widgety, které ještě více zatraktivní hlavní stránku profilu.

Profilové Readme na Githubu

Dříve šlo na Github profilu připnout maximálně 6 repozitářů, takže bylo možné zvýraznit konkrétní práci či projekt. Někdy v druhé polovině roku 2020 ale Github přidal novou možnost, jak si tuto profilovou stránku upravit dle vlastních představ. A to vytvořením profilového Readme.

Repozitář a Readme

Celý proces je velmi jednoduchý. Je potřeba vytvořit veřejný repozitář, jehož název je shodný s Github uživatelským jménem. V tomto repozitáři se pak všechen požadovaný obsah vloží do souboru README.md a ten pak bude automaticky zobrazován na uživatelském profilu.

A to je vše. Nyní už stačí do souboru vložit to, co má vidět každý návštěvník. Pokud by náhodou někdo nevěděl, s čím začít, inspiraci lze hledat v repozitáři coderjojo/creative-profile-readme. Případně na mém osobním Github profilu, rozhodně jsem si s tím ale tak nevyhrál.

Badge a dynamické widgety

Jaké existují generátory pro odznáčky do repozitářů jsem již psal v předchozím článku. Pro více dynamické widgety lze použít třeba Github Readme Stats. V nabídce jsou statistiky commitů, Pull Requstů a další. Nebo taky grafy nejvíce používaných programovacích jazyků.

Github Profil - Doba Ledová


Máte upravený profil na Githubu? Podělte se s ostatními v komentářích

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné. Email nebude zveřejněn

Buď první, kdo přidá komentář. Zatím zde nic není