(De)Motivační víkend v Ostravě

O mně

Tento závěr týdne se nesl v Ostravě řadou akcí. Vše začalo čtvrtkem a PHPLive, pokračovalo pátečním OvaCopi a závěr patřil sobotnímu BarCampu, který se protáhl do brzkých ranních hodin neděle. Na všech akcích byly zajímavé přednášky, o kterých se s vámi chci podělit a nastíním, proč byly (de)motivační.

(De)Motivační víkend v Ostravě

Motivace a vesmírný úspěch všude kam se podíváš. Takto by se daly shrnout většinou vyprávění na podobných akcích. Osobně se mi takové řeči příliš nelíbí, protože si pak připadám jak trotl, když slyším, jak jsou všichni úspěšní. Na OvaCopi a BarCampu ale byly přednášky, které mluvili přesně o tom druhém, neúspěchu.

0. akce PHPLive

Jako nultou akci zmíním PHPLive, protože zde jsem byl bohužel hodinu. Nebylo mi příliš OK a jel jsem domů. Proto se již těším na záznamy.

Přesto tu chvíli co jsem tam byl, mě zaujala přednáška Honzy Pospíšila o psaní PHP pod Windows Azure ve Visual Studiu včetně debugingu. Je to další wow po tom, co Microsoft vydal .NET jako open source.


1. akce OvaCopi

V pátek večer jsem zavítal do nového ImpactHubu v Ostavě na další akci OvaCopi, která slavila sedmým pokračováním již své 2. narozeniny.

Zde druhou přednášku vedl Ladislav Zibura, známý jeho PR výtvory pro Budějovický Majáles. Mnozí si určitě pamatují virální cover fotky a statusy, které obletěly ČR a dostaly se i do novin. Případně si prohlédněte album.

Mluvil převážně o tom, jak vznikaly texty, jak je psát, co na lidi působí a co chtějí. Hodně textů ale vychází z jejich vlastních neúspěchů, ze kterých si dělají srandu. V předchozích ročnících prodělali 170 000, zničili trávník v parku a mnoho dalšího.

Loni jsme zničili trávník, proč toho nevyužít? A napsali jsme: "Přijď na Majáles, nebo Majáles přijde na tvou zahradu, a to nechceš!"

I když přednáška byla zaměřena hodně na PR, které mě příliš nebere, byla skvělá. Už jenom za to, že dokáže přiznat neúspěchy a nestydí se za ně, měl u mě velké plus. Proto až vyjdou záznamy z OvaCopi, tak si odpusťte večer jeden díl Ulice a podívejte se na tento projev. Bude to určitě záživnější i poučnější.

Budějovický majálesZdroj Facebook


2. akce BarCamp

BarCamp asi většina z vás zná, ať už přímo ostravský, nebo jakýkoli jiný v ČR. Letos pořadatelé snížili počet řečníků z 21 na 18, abychom měli větší pauzy mezi přednáškami.

Na BarCampu bylo hodně skvělých přednášek, osobně jsem se nejvíce těšil na přednášku Lukáše Greně, která se jmenovala Fail Story - Otevřená zpověď. Na ni se mi líbilo to stejné, co na výše zmíněném proslovu Ladislava. Odvaha všem říct, co udělali za chyby.

Ne nadarmo se říká, že nejvíce se naučíš z vlastních chyb, a pak z chyb druhých. Stejný názor má i Lukáš, když řekl, že success story nikomu nepomůže. Ostatně můžete posoudit podle jeho popisu své přednášky: 

Všichni jsou dneska úspěšní a všem se daří. Každý dělá ta nejlepší rozhodnutí a nikdo dnes nemá problémy. Asi jsem jediný, ale já udělal hromadu špatných rozhodnutí. Často jsem brečel pod stolem (bez nadsázky) a propadal panice a beznaději. Myslím, že v dnešní době nikomu "Success story" nic nepřinese, a tak se chci podělit se vším, co všechno jsem prostě a jednoduše posral.

Lukáš naprosto otevřeně mluvil, jaké chyby v Moraviu udělali, jak podcenili projekty a byli na nich ztrátoví. Ukázal i graf vývoje jejich finanční situace, který ani tak nešel od desíti k pěti, jako spíše od 0 do - 1 000 000. Přesto říká, že se Moraviu daří, nevzdává to! To taky naznačuje jeho velmi pohotovou a jasnou odpověď na následující otázku.

Dotaz publika: Kdyby ti někdo splatil dluhy za to, že mu prodáš firmu, udělal bys to?
Odpověď: NE (celá odpoveď, nic víc)

Z BarCampu bude samozřejmě záznam také. Ač na první pohled přednáška od Lukáše vypadá depresivně, byla podána velmi humorně. Břišní svaly si přišly na své.

Afterpárty

Po každém BarCampu afterpárty bývá. V loni po ostravském mi to nevyšlo, tak jsem se letos zařídil, abych šel. Byla super. Byla tak super, že to ani nebudu rozvádět, to by bylo na další článek. Tak snad jen, kdo nešel, nechť lituje.


Závěrem

Nechci říct, že jsem rád, že se jim něco nepovedlo. Taky jsem členem SUS Ostrava a pořádáme Majáles Ostrava, kdybychom prodělali 170 000, byla by to tragédie. V Moraviu vypomáhám jako externista a dělám tam rád, taky jim nic zlého nepřeji. To nepřeji nikomu.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné. Email nebude zveřejněn

Buď první, kdo přidá komentář. Zatím zde nic není