Austrian trip - Klagenfurt & Vienna

O mně

Erasmus dává hodně. A to více než jen semestr či dva v cizině. Dává totiž možnost poznat lidi z celého světa, za kterými se pak můžete vydat. A tak já vyrazil do Rakouska.

Jezero Wörthersee a Klagenfurt

CZ: Když mi Ella napsala, že na začátku června opět letí do Klagenfurtu, já již měl mít po státnicích. A bylo rozhodnuto. Pojedu směr Klagenfurt, kde navíc bydlí další kamarád Jürgen. Ve středu v 7:00 jsem vyrazil přímým vlakem z Ostravy do Vídně. Po krátkém přestupu jsem opět vlakem pokračoval směr Klagenfurt. Tentokrát se problém s lístkem od ČD již neopakoval a všechny lístky tam i zpět jsem měl pouze v telefonu.

EN: Ella texted me, she is going to Klagenfurt again in June. That time I will have after my master final exam, so plans where here. I'm going to visit her and Jürgen, which lives there as well. On Wednesday at 7:00 I left Ostrava by direct train to Vienna and then with 1 change to Klagenfurt. During this trip, there were no problems with train ticket in phone.

500 let Klagenfurt / 500 years of Klagenfurt

Wednesday - train journey, BBQ and party

CZ: Po více než 7 hodinách ve vlaku jsem dorazil do Klagenfurtu, kde na mě čekala Ella. Během 40 minutové chůze ke kampusu jsme stihli 2x zmoknout. Pěkně to začíná. Odpoledne se ale vyčasilo, a my vyrazili do kampusu, kde se konala grilovačka pořádaná studentskou unií. Postupně jsem poznával kamarády od Elly, se kterými se také večer vyrazilo do města na párty. Noc byla dlouhá, navíc jediné klíče od pokoje měl Julian, Jürgenův spolubydlící. Trhnout jsem se stejně nemohl, protože bych domů už netrefil.

EN: After more than 7 hours I arrived to Klagenfurt, where Ella was waiting. During the walk to campus it was raining twice, nice welcome Klagenfurt! Afternoon weather get better and we attended BBQ organized by student union. There I met Ella's friends and with them we went during evening to party in the city. It was a long night, because only keys had Julian, Jürgen's flatmate. I couldn't go home anyway, I had no idea where to go.

Belveder Vienna

Thursday & Friday - Klagenfurt and bus to Vienna

CZ: Ve čtvrtek bylo počasí jak dělané na koupání v jednom z největších jezer Rakouska, Wörthersee. Voda byla až neuvěřitelně čistá, ale taky studená. Ideální zchlazení před procházkou po okolí. Příroda je opravdu krásná, ale i město je plné zeleně, parků a mnoho dalšího. V pátek jsme stihli pouze rychlou prohlídku historického centra a já se poté vydal na autobus. Můj výlet pokračoval ve Vídni, kde mě již čekala Pája. Osobně jsem ve Vídni nikdy předtím nebyl, a navíc jsem měl nabídku azylu od Katky, mojí spolužačky ze základky.

EN: On Thursday, weather was perfect to go to swim into one of the biggest lakes in Austria, Wörthersee. Water was unbelievable clear, but also cold. It was nice cooling before walking around the lake and the city. Nature is beautiful there, also as the city, which is full of trees and parks. During Friday, we had only short time to explore city center, because then I had a bus to Vienna, where was Pája already waiting for me. A never was in Vienna before, but this weekend I had offer to stay at Katka, my schoolmate from primary school.

Shönbrunn

Saturday & Sunday - Vienna

CZ: V pátek jsme už pouze pokecali s Kačou a nikam dále nevyráželi. Katka v sobotu musela do práce, takže nás pouze ráno doprovodila kolem Belvederu a Karlsplatz do centra a pokračovala vydělávat. Dostali jsme ale seznam míst, které určitě navštívit. Prošli jsme tak katedrálu na Stephanplatz, propletli se centrem kolem parku Sigmunda Freuda až k Dunajskému kanálu. Nejvíce času jsme ale strávili v zahradách Schönbrunn, ve kterých nebyl problém se ztratit. Večer už zbývala pouze radnice, která je ve tmě krásně nasvícená. Na závěr už jen jedno pivo na umělé pláži u Dunajského kanálu a jít spát.

V neděli moc času už nezbývalo, tak jsme převážně posedávali na ostrově na Dunaji. Zde se každý rok koná festival Donauinselfest, který navštíví neuvěřitelné 3 milióny lidí během 3 dní. Třeba někdy příště. Počasí nám opět celý víkend přálo, když jsme ale nasedli do vlaku, okamžitě začalo pršet. Výlet tak dopadl, jak nejlépe mohl a my jeli domů.

Katedrála na Stephanplatz / Cathedral on Stephanplatz Radnice ve Vídni / City hall in ViennaNěkdo je fanoušek Harryho Pottera / Somebody is fan of Harry Potter


EN: On Friday we only talked with Katka, no more walks outside. On Saturday morning, we went to Belveder and Karlsplatz, before Katka had to leave us, because of her work. But we got a list of places to visit. We started at cathedral at Stephanplatz, went through city to Sigmund Freud park and Donau canal. Although, most of the time we spent in Shönbrunn gardens. During the evening there was perfect time to see city hall, because in the dark it lighted and looks beautiful. Then just a beer on the beach next to Donau canal.

During Sunday we had not so much time, so we spent it mostly on the Donau island. Every year there is Donauinselfest, which visit 3 milions people for 3 days, crazy. Maybe next time we can visit it. Weather was perfect during the whole weekend, but when we entered the train, it started to rain. Never mind, we are going home after another amazing trip.

Zde mi schází slova / No word here

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné. Email nebude zveřejněn

Buď první, kdo přidá komentář. Zatím zde nic není