Na Mallorcu přes Berlínskou zeď

O mně

Na Mallorcu jsme se vydali, když Pája našla levné zpáteční letenky. Tak levné, že nás i cesta do Berlína a zpět vyšla dráž. Ale to je jen střípek, já si třeba zablokoval kartu před odjezdem a odřel půjčené auto.

Palma - Mallorca

Náš výlet málem skončil dříve než začal, když jsem si v pátek před odjezdem zablokoval kartu, na kterou bylo napsáno auto z půjčovny. K večeru naštěstí přišla informace o odblokování. Na oslavu jsme proto vypili v Brně u Davida a Hanči před cestou do Berlína 2 flašky vína. A jednu si vzali na 7 hodinovou cestu s sebou.

Den 0 - Free tour v Berlíně a let na Mallorcu

Jak už na mých výletech bývá zvykem, snažím se vždy najít nějakou tu free guided tour. A Berlín nebyl výjimkou, protože jsme zde měli od příjezdu do odletu v 15:05 téměř 8 hodin. Za všechny jsem tedy rozhodl a šlo se. I přes poutavý výklad a zajímavá místa nikoho z nás Berlín nějak neohromil. 

V poledne už jsme se museli odebrat na letiště, odletět na Mallorcu, sebrat auto a odjet do Incy, našeho dočasného domova. Stejně jako v případě výletu po Polsku, o ubytování se postarala Pája. Takže jsme za levný peníz skončili v celém 3 patrovém domě jen pro nás. No zkrátka žili jsme si na vysoké noze a skoro zadarmo.

Jedna ze tří zachovalých částí Berlínské zdi

Den 1 - západní pobřeží a sníh na Mallorce

První den jsme si dovolili přispat, z důvodu náročné cesty. Pravda je ale ta, že jsme v podvečer v obchodě omylem zavítali do uličky s víny. Ráno jsme tak vyrazili přes malebnou vesničku Deia, kde v obchodě na Davida s Hančou začal prodavač mluvit česky, až do Port de Soller. V tomto přístavním městě jsme zakotvili na oběd na chobotničky, prošli se po okolí a pokračovali směr Fornalutx.

Fornalutx je další malá vesnička, pro jejíž dosažení jsme poprvé škrkali autem o zem. Nic z něho naštěstí neteklo a cestou domů jsme minuli ještě 2 jezera. Ty byly položeny tak vysoko, že se cestou objevoval po krajnicích cesty sníh. Bylo to docela překvapení, když jsme celý den chodili jen v mikině a někdy i bez ní. Byl ale přece leden, že. 

Port de Soller

Den 2 - Bloudění a hledání kešek

Druhý den trasa vedla směrem na západní pobřeží. Hned při první zastávce jsme ale bloudili, než jsme našli zašitou pláž Cala des Morro. I úchvatně čistá voda ale ke koupání v 15 °C nikoho nepřemluvila. Další zastávkou měl být přírodní most, kam jsme se však nedostali. Stála nám v tom rozbitá cesta s bahnem a na konci železná brána s řetězem. Při pokusu cestu zdolat jsem auto odřel znova, tentokrát z boku větvemi. 

Rozhodli jsme se všeho nechat a odjet do Son Servery, kde bydlí Diego se Zuzkou. Ti se původně měli přidat na výlet s námi, ale jelikož Kája onemocněla, museli zůstat doma. Alespoň jsme dostali tip na pěkné místo s výhledem. Cestou na Ermita de Betlem už jsme hlavně hledali kešky pro zlepšení nálady, minimálně té mé teda.

Někde poblíž Cala des MorroNedostavěná katedrála v Son ServeraV okolí Ermita de Betlem


Den 3 - Umírající noha a spolujezdci s hrůzou v očích

Třetí den naše cesty vedly převážně přes serpentiny. Na rozdíl od prvního dne, kdy jsme jimi jezdili až za tmy, teď šlo vidět, jak jsou cesty úzké. Při neustálém mačkání spojky mi umírala noha a ostatní měli hrůzu v očích pokaždé, co se v protisměru objevilo auto. Když se pak ze zatáčky proti nám vyřítil autobus, to jsem oči zavíral už i já.

První zastávka, když nepočítám keškové zastávky, byla v Sa Calobra. Hlavním cílem dne ale byl maják Formentor na nejsevernějším cípu Mallorcy. Cestou jsme ještě zastavili pro pár kešek na Monasteri de Lluc, oběd snědli poblíž věže Talaia d'Albercutx a na pláži Platja de Formentor dokonce David vlezl i do vody.

Někde nad Sa Calobra - bublinky nesmí chybětSa Calobra - jediná příjezdová cesta Oběd s výhledem


Den 4 - Palma a odjezd

Poslední den jsme si vyhradili na návštěvu hlavního města Baleár, Palmy. Ráno jsme opustili naše luxusní obydlí a vyrazili, někteří z nás i se suvenýrem. David si totiž odvezl vidličku. Poté s ní i prošel bezpečností kontrolou a objevil ji až v Berlíně na letišti.

Celé odpoledne jsme se procházeli po městě, hledali kešky, užívali si posledních teplých dnů před odletem a snažili se zamaskovat škrábance na autě. To nakonec ani nebylo potřeba, protože kontrola auta proběhla tak rychle, že by si nevšiml ani chybějícího kola. Okolo 5 hodiny jsme se vznesli zpět směr Berlín a domů.

Výlet rozhodně stál za to. Navíc v zimní sezóně zde nejsou turisté a vše je levnější. Takže nás výlet stál méně než 5000 Kč! Díky Páji za skvěle naplánovaný výlet a Davidovi a Hanči za společnost. Už jen naplánovat nějakou další dovolenou.

Palma

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné. Email nebude zveřejněn

Buď první, kdo přidá komentář. Zatím zde nic není