Android driver - ADB podruhé

1 Windows, Android, Tipy & triky

Nový jednodušší návod jak nainstalovat ADB (Android debug bridge) ovladače. Narozdíl od mého původního návod je určen pouze pro Windows.

Android driver - ADB podruhé

Pokud nevíte co znamená ADB (Android debug bridge), případně potřebujete ovladače instalovat pro Linux, podívejte se na původní článek o ovladači pro ADB. Dnešní návod je zaměřen pouze pro Windows.

Máme podepsané ovladače

Podepsaný ovladač můžete stáhnout z webu ClockWorkMod. Obsahuje ID většiny zařízení, takže jej stačí nainstalovat a používat. Pokud si chcete počíst více, můžete se podívat na vlákno na XDA Developers.

Můj telefon stále nefunguje

Pokud pro váš telefon není mezi ovladači přidělené ID, bude se stále hlásit jako nedetekované. Nezoufejte, ještě není vše ztraceno. Podívejte se do Správce zařízení, a najděte svůj telefon mezi dalšími zařízeními.

Neznámé zařízení

Instalace ovladače pro jiný telefon

Klikneme na neznámé zařízení pravým a vybereme Aktualizovat software ovladače. Na první obrazovce zvolíme Vyhledat ovladač v počítači a následně Vybrat ovladač ze seznamu.

Nyní vidíme seznam všech skupin ovladačů, které jsou v počítači dostupné. Najdeme a vybereme Android device.

Ovladače pro Android devicePřed sebou máme ovladače pro všechna zařízení, které máme nainstalované. Pokud máte Asus, Google nebo HTC, je zde ovladač přímo pro vás. Pro mé Lenovo zde však nic není, proto jsem vybral Google Nexus. Důležité ale je vybrat ADB Interface, ne bootloader!

Google Nexus ADB InterfaceA dáme další. Nyní na nás Windows zakřičí, že nemůže potvrdit, jestli vybraný ovladač je kompatibilní s daným zařízením. Potvrdíme že víme a hotovo. Nyní by mělo vše fungovat a váš telefon se tvářit jako Google Nexus.

Ovladač nainstalován


Pomohl vám tento návod, nebo víte o jiném funkčním postupu? Podělte se s námi v komentářích.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné. Email nebude zveřejněn

Komentáře

PPPerfektní. I když až teď, ale využil jsem to a článek velice pomohl. Děkuji