FontSquirrel - více než jen stránka s písmy

Windows, Linux, HTML, CSS, Tipy & triky

FontSquirrel je jedna z nejznámějších stránek nabízející písma. Svůj podíl na tom rozhodně má fakt, že všechna jsou zdarma i pro komerční užití. Tím to ale rozhodně nekončí.

FontSquirrel - více než jen stránka s písmy

Pokud někdo potřebuje nějaké písmo, nejčastěji zavítá právě na FontSquirrel.com a nejen tak pro nic za nic. Nabídka písem je velmi bohatá, možnost filtrování podle několika parametrů, fonty nabízejí rovnou ke stažení jako webfonts včetně vygenerovaného CSS a hlavně, písma jsou zdarma!

Webfont generátor

Někdy se stane, že písmo, které má přijít na web, je pouze ve formátu OTF, či TTF. Třeba proto, že písmo je vytvořeno na objednávku. I na FontSquirrel jsou některá písma ke stažení pouze v TTF/OTF, protože nemají povolené webfonty vytvořit. To ale nebrání k vlastnímu vytvoření, protože jejich web to nabízí a licence taky.

Generátor nabízí obrovské množství nastavení, nebo lze také ponechat přednastavené hodnoty. Generátor také pomůže s vytvořením CSS, a pokud se nepoužívá preprocesor jako SASS nebo LESS, může to usnadnit práci.

Webfont generátor

Font identifier

Mnohem zajímavější ale je funkce rozpoznání písma. Stačí vložit screen a veverčák dohledá podobná písma ať už zdarma na FontSquirrel.com, nebo placené na Fontspring.com.

Postup je velmi jednoduchý a účinný. Pokud se mu písmena nepovede rozpoznat, uživatel může pomoct, a k jednotlivým identifikovaným glyfům doplnit, o jaké písmeno se jedná. Výsledky jsou rovnou také zapsány písmeny, která byly v původním textu identifikována.

Na screenu je nahrán text písmem Adelle, který je využit v logu gitu. Protože jsem chtěl do titulního obrázku něco dopsat stejným písmem, dohledal jsem si podobný font. Sami můžete posoudit, jak to funguje.

FontSquirrel - Font identifier


Znáte jiný nástroj, který nabízí písma, nebo také používáte FontSquirrel? Podělte se o zkušenosti v komentářích

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné. Email nebude zveřejněn

Buď první, kdo přidá komentář. Zatím zde nic není