GMail - triky s adresou

Google, Tipy & triky

GMail zná asi každý. Ovšem ne každý ví, co vše se dá dělat s adresou, kterou si zvolil. O ignorování teček píše Google již při zakládání účtu, ale o přidání postfixu za znak + nikde není zmínka.

GMail - triky s adresou

GMail ignoruje tečky

Pokud jste si založili email ve tvaru jako jmeno.prijmeni@gmail.com, email vám přijde i na adresu jmenoprijmeni@gmail.com i jm.en.op.r.ij.meni@gmail.com a mnoho dalších.

Osobně jsem toho někdy využil, když jsem na školní kopírce posílal naskenované věci na mail. Klávesnice nebyla dobře navržená, a vynechání tečky ušetřilo dosti času. Můžete to také využít k více registracím na služby, když jedna nestačí. Třeba na 10 účtu na fejsbůk.

GMail ignoruje tečkyGMail ignoruje tečky

Pokud mail odesíláte, vždy bude odcházet z adresy, kterou jste zadali při registraci. Stále nechápu, proč se Google k tomuto kroku rozhodl. Tímto způsobem strašně plýtvá možnými adresami, a taky to mate uživatele, kteří to neznají.

Zmatení uživatelů

Protože ostatní služby a uživatelé s touto vymožeností nepočítají, může se stát to co mě. Přišel mi email, kde jsem byl v příjemci 2x. Jednou s tečkou a jednou bez tečky. Na druhou stranu, i když adresu někdo zkomolí, stále přijde mě.

GMail+

Do adresy si můžete za váš email přidat +cokolidalsiho. Toto se hodí pro jednoduchou tvorbu filtrů. Registrujete se s emailem jmeno.prijmeni+sluzba@gmail.com a následně můžete vytvořit filtr, pokud je adresa příjemce (vy) shodná včetně přidané části, a označit štítkem případně zprávu hned zahodit.

Má to ovšem opět háček. Některé služby berou znak + jako nevalidní v emailové adrese. Tuto možnost jsem využil při zasílání odpovědi na dotazník v systému SUNu. Odesílatel jsem musel být já kvůli pravidlům Google Skript. Více v článku o Odesílání výsledků formuláře

Využití znaku + v adreseVyužití znaku + v adrese

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné. Email nebude zveřejněn

Buď první, kdo přidá komentář. Zatím zde nic není