KeePass a automatické doplňování formulářů

Windows, Linux, Tipy & triky

Jak na automatické doplňování hesel do Chrome a Firefox z KeePassu. A to včetně doplňování extra polí. Je to jednoduché, rychlé a funguje to skvěle.

KeePass a automatické doplňování formulářů

Před třemi lety jsem přidal článek o KeePassu. Tehdy jsem ale nevyužíval rozšíření KeePassHttp, které dokáže doplňovat hesla do Firefoxu a Chrome. Po napsání článku jsem na něj ale velmi rychle přešel, a vymazal všechna hesla z Google Chrome.

KeePassHttp + chromeIPass nebo PassIFox

KeePassHttp je plugin přímo do KeePassu a je možné jej stáhnout z oficiálních stránek v sekci rozšíření. Poté je nutné stáhnout rozšíření do prohlížeče a na ně jsou odkazy u detailu pluginu. Existují pro Firefox a Chrome, který by měl fungovat i v Opeře.

Po instalaci je nutné vše spárovat. Přes ikonu KeePassu v prohlížeči a stisknutím tlačítka Connect se vygeneruje klíč, který dovolí získávat hesla z KeePassu. Ten se uloží pod jménem a tím se zajistí možnost používat rozšíření mezi více PC nebo prohlížeči.

Spojení KeePass a KeePassHTTPPojmenování spojení


Extra pole kromě jména a hesla

Ke každému záznamu, kromě jména, hesla a URL umožňuje KeePass ukládat také extra data. Může to být cokoli, dokonce i soubory jako třeba certifikáty apod. Doplňky sice neumí extra pole ukládat a je nutné je přidat ručně. Poté už jsou ale doplňovány samy. Prvně je ale nutné funkci povolit v nastavení pluginu v záložce Advanced a zatrhnout Return also advanced string fields.

V základu bude rozšíření KeePassHTTP odesílat pouze pole, které začínají "KPH: ". Nesmí se zapomenout dodat mezera za dvojtečku. Poté je ještě ideální doplnit pořadové číslo pole. V rozšíření se poté vybírají jednotlivá pole pro extra doplnění, což lze vidět na obrázku níže. To se ale již dejě pouze na základě pořadí, nikoli jmén.

Doplnění extra polí v KeePassuVybrání polí v rozšíření chromeIPass


Poté se již bude vše doplňovat samo. Máte zkušenosti s KeePassem, zmíněným rozšířením, nebo úplně jiným programem? Podělte se v komentářích

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné. Email nebude zveřejněn

Buď první, kdo přidá komentář. Zatím zde nic není