Trello - organizujte si cokoli

1 Tipy & triky

Jedete na dovolenou s kamarády, děláte rekonstrukci domu, pracujete na společném projektu? Kdykoli je potřeba něco v týmu organizovat, použijte Trello! Je zdarma, intuitivní a přehledné.

Trello - organizujte si cokoli

Trello je skvělý nástroj, který vám pomůže lépe organizovat cokoli, na čem děláte v týmu. Plánujete společnou dovolenou, děláte společně projekt do školy...? Trello vám v s tím pomůže. Je také zdarma a pro neomezený počet lidí boardů, listů i karet.

Board, List a Card

Začnete založením nového boardu, což je prostor pro 1 projekt. K boardu můžete zvát další spolupracovníky, kteří budou moct s vámi na projektu pracovat. 

Na boardu můžete zakládat nové listy. Každý z nich si můžete pojmenovat a pomůžou vám v orientaci úkolů. Vhodné pojmenování je např. Todo, Doing a Done. Ale vše závisí na vaší fantazii.

V každém listu si zakládáte karty, cards. Toto jsou již samotné úkoly. Nastavíte si kdo je za úkol zodpovědný, do kdy má být splněno, přidávat štítky a checklisty pro jednotlivé pod úkoly. Ke každému úkolu můžete rovněž přidat přílohy a také komentáře. Takto budete mít správnou konverzaci vždy u daného úkolu, ne vše v jediném hromadném chatu.

Trello - Dran 'n' Drop

Ovládání

Práce s Trellem je opravdu lehká a intuitivní. Pořadí listů i karet můžete mezi sebou přehazovat pomocí funkce Drag 'n' Drop. Takto lze přesouvat i karty mezi jednotlivými listy. V detailu můžete nastavit vše, co se u takového úkolu může hodit.

Trello - karta

Potřebujete ještě větší tým?

Trello také nabízí možnost vytvořit tým. Ne všichni v týmu dělají na všech projektech, proto jednotlivé boardy lze zpřístupnit pouze některým lidem. Ostatní buď nemají přístup vůbec, nebo můžou daný board jen prohlížet.

Integrace s Togglem

Pamatujete si na poslední článek o Togglu, nástroje pro měření času? Nejen do Trella lze Toggl integrovat pomocí rozšíření do prohlížeče. Poté stačí jen kliknout Start a daný úkol se vám ihned měří.

Integrace Togglu do Trella


Používáte Trello nebo jiný nástroj? Podělte se s námi v komentáři. Grafika úvodního obrázku převzata z trello.com

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné. Email nebude zveřejněn

Komentáře

Souhlasím, Trello je fajn nástroj a má mnoho využití. Pro inspiraci uvádím příklad, jak ho použít pro adaptací nových zaměstnanců: http://lovec-hlav.cz/blog/adaptace-onboarding-aplikace/