Vlastní balíček do Sublime Text

Git, Tipy & triky

Vytváření a publikování pluginů do Sublime Text nemusí být raketová věda. Balíček, který jsem vytvořil dokonce neobsahuje žádný kód v Pythonu. Jen mění vzhled a ikonky.

Vlastní balíček do Sublime Text

Nedávno jsem psal, jak jsem přecházel ze Sublime Text na VS Code a zpět. Aktuálně totiž používám oba editory a každý má něco do sebe. Hodně věcí, co se mi na VS Code líbilo šlo i do Sublime Text dostat pomocí pluginů. Na změnu git ikonek pro smysluplnější vzhled jsem ale nic nenašel, kromě gistu od OdatNurd. A tak nezbylo nic jiného než si plugin vytvořit.

Lokální vývoj, testování a publikování

V dřívějším článku je popsáno, jak si lze modifikovat a upravit balíček do Sublime Text. Pro lokální vývoj se hodí znát rozdíly mezi Packed a Unpacked balíčky a vlastní balíček vytvářet jako Unpacked. Tedy vytvořit složku v Packages a pojmenovat ji tak, jak se bude balíček jmenovat. V mém případě to bylo Git badges like VS Code

Balíček nemá žádné klávesové zkratky, žádné akce při či po instalaci a další. Stačilo jen vložit všechny správně pojmenované soubory do složky. Dobrý odrazový můstek již byl dříve zmíněný gist. Ten pouze měnil barvy a kromě odznaku obarvil i text. Já z něj vyšel a vytvořil si nové ikonky. Podle dokumentace stačilo vytvořit 2 soubory Adaptive.sublime-theme a Default.sublime-theme a oba umístit do kořenového adresáře složky. Sublime si je již načte a aplikuje sám.

Náhled změny barvy a značky git stavu

Nefunkční obrázky, špatná cesta a přidání do Package control

Když jsem s vývojem začal, dlouho jsem tápal a nevěděl, proč se obrázky nezobrazují viz issue. Problémy byly dva zároveň. Zaprvé jsem nedokázal napsat správnou cestu k obrázkům a netušil jak na to. Vůbec jsem ale nevěděl, že si můžu zobrazit pomocí zkratky CTRL+` zobrazit konzoli. V té byla totiž cesta popsána i s informací, že obrázek nelze načíst.

Druhý problém byl, že Sublime nedokázal zpracovat PNG obrázek uložený v Palette módu. Což je ale defaultní a běžný formát. Až po několik hodinách pokusů a omylů jsem zjistil o co jde, a že je nutné obrázek ukládat v RGB módu. To umí Gimp i Photopea.

Publikování samotné již je jednoduché a podobné většině balíčkovacích nástrojů. Stačí kód umístit například na Github, a poté pomocí Pull requestu vložit záznam do Package Control channel repozitáře. Vše je samozřejmě popsáno v dokumentaci na stránkách packagecontrol.io.


Vytvořili jste vlastní plugin do Sublime Text, nebo se chystáte? Podělte se s ostatními v komentářích o své zkušenosti a poznatky

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné. Email nebude zveřejněn

Buď první, kdo přidá komentář. Zatím zde nic není