Ze Sublime do VS Code a zpět

PHP, JavaScript

Přejít od jednoho vývojového prostředí k jinému je vždy náročné. A co takhle, když je ještě na různé projekty střídat? Ideální je sjednotit jejich chování co nejvíce, aby to šlo hladce. A přesně to jsem řešil mezi Sublime Text a VS Code.

Ze Sublime do VS Code a zpět

Je to 4 roky, co jsem psal článek, jak jsem přešel k Sublime Text. Je to dávno, ale já zůstal věrný. Michal naproti tomu používá VS Code a v průběhu jsme si vyměňovali zkušenosti a poznatky o obou editorech. Jenže před 3 měsíci jsem v práci začal dělat na novém projektu psaném v TypeScriptu a tím se vše změnilo. Začal jsem používat editory oba. Na TypeScript VS Code a na PHP a ostatní jazyky Sublime Text.

Přechod k VS Code ze Sublime Text

Největší problém jsou hlavně klávesové zkratky. Každý editor a každé prostředí má jiné, a já je používám dost často na to, abych se učil nové. To je také důvod, proč jsem od Sublime dříve nepřešel na jiný editor i když jsem o tom přemýšlel. Ale teď jsem musel, protože co si budeme. TypeScript je od Microsoftu stejně jako VS Code a vzájemná integrace je velmi dobrá. 

Velký výběr pluginů mě ale zachránil. Prvně jsem následoval zmíněný článek od Michala a některé pluginy si nainstaloval. A pak jsem pokračoval, abych VS Code fungoval co nejvíce jako Sublime Text.

Přechod z VS Code zpět k Sublime Text

Po delším používání VS Code a neustálém přepínání se Sublime Text jsem zjistil, že mi některé funkce chybí naopak v Sublime Text. Začal jsem se tedy dívat, co bych mohl ještě doinstalovat za pluginy, aby přechod mezi jednotlivými editory byl co nejhladší.


Máte ještě další tipy, co v Sublime Text nesmí chybět? Podělte se s ostatními v komentáři

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné. Email nebude zveřejněn

Buď první, kdo přidá komentář. Zatím zde nic není